Trzeci rozdział KENZO’s La Collection Memento czerpie inspiracje z obrazu pt  Le Rêve – Sen, stworzonego przez legendarnego francuskiego malarza Henri Rousseau, zwanego pieszczotliwie „Le Douanier”. Dzieła Rousseau pozostały źródłem inspiracji dla niezliczonych artystów, wśród nich znajdziemy samego założyciel KENZO, Kenzo Takada

Takada spotkał Le Rêve podczas wizyty w Luwrze w połowie lat 60-tych. Namacalny duch i tajemnica obrazu przytłoczyły go emocjami i odegrały istotną rolę w pionierskiej uczciwości i energii, którą KENZO wciąż ma w sercu.

La Collection Memento No 3 łączy w sobie odważne dzianiny z klasycznymi rysunkami i odświeżonymi sylwetkami. Każdy przedmiot ma bezpośrednią linię odniesienia do znakomitej i zawsze zaskakującej przeszłości archiwum KENZO.

W tym zupełnie nowym cyfrowym filmie stworzonym pod kierownictwem Thomasa Trauma, niepowtarzalny świat Rousseau staje się bohaterem, prowadząc naszych dwóch bohaterów w samo serce obrazu, żyjąc wśród dzikiej i fikcyjnej dżungli i wprowadzając do życia krajobrazy i atmosferę Rousseau. Mieszkańcy dżungli stoją w obliczu żywiołów w tym surrealistycznym obrazie, w którym pragnienie Takady, by zamieszkać w Le Rêve, staje się rzeczywistością.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *