Dzisiaj mam dla Was nowy wpis o ilustratorach, których warto obserwować na INSTAGRAMIE. Skupiłem się na talentach, których charakteryzuje ich własny styl. W nowym roku, przygotuję więcej takich materiałów dla Was.

PODKOŚCIELNY

Rocznik 88 urodzony w Gdyni. Ilustrator i grafik z Trójmiasta, aktualnie rezydująca w Luksemburgu. Miłośniczka mediów tradycyjnych, typografii i gridów. Współpracowała m.in. z: „Adobe”, „Grey” (Singapur), „Mini”, „Nike”, „2+3D”, „Newsweek”, „Przekrój”, „Miesięcznik znak”. Miała również autorską linię ubrań ze swoimi ilustracjami wypuszczoną przez markę Medicine. Przez ostatnie 3 lata wykładała na Polsko-Japońskiej Akademi Technik Komputerowych oraz Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku.

SOMEART 
Po ukończeniu kilku szkół artystycznych, skupił się na szeroko pojętym malarstwie, wyklejaniu vlakatów oraz fotografii analogowej. Interesuje się teorią strun i wielowymiarowością przestrzeni. Jego prace malarskie są próbą przedstawienia świata, w którym dostrzegalne są wyższe wymiary. Najczęstszymi obserwatorami tych wymiarów są zwierzęta, które zdaniem artysty, widzą znacznie więcej niż ludzie. W skutek tego prezentowane w pracach Someart’a psy, lisy, wilki, ptaki itp. napotykają na swoich drogach portale.

Innym, długoterminowym, ulicznym projektem artysty są vlepki i vlakaty, będące zarazem przenośną, naścienną wizytówką Someart’a. Przedstawiają ludzkie głowy, twarze obcych i znajomych oraz przedstawicieli różnych religii i zawodów.

MACIEJ POLAK

Urodzony w 1993 roku w Blachowni, koło Częstochowy. Jest w trakcie ukończenia ASP w Łodzi, gdzie mieszka i pracuje od 5 lat.
Jego twórczość inspirowana jest głównie estetyką komiksową, 
czerpie również z technik grafiki artystycznej. Duże kontrasty i ekspersje łączy z detalem i przenikaniem się warstw. Wypracowany styl wziął swoje początki od zainteresowania graffiti, deskorolką i tatuażem. Na co dzień współpracuje głównie z markami odzieżowymi, tworzy również identyfikacje, okładki wydawnictw muzycznych, ilustracje reklamowe, murale. Współpracował z markami takimi jak: Biedronka, Pan tu nie stał, Nike, Red Bull, Misbhv czy Volvo.

(Visited 212 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *