W życiu freelancer nie wiesz kiedy przyjdzie ci nagłe zlecenie.

W mojej pracy jest tak, że czasami czas się zatrzymuje a ty rozmyślasz o tym czy nie pora na zmianę zawodu. Po ciszy, rozpoczyna się burza. W tym momencie zlecenia czekają w kolekcję, deadline szepcze ci do ucha: „Musisz to skończyć”, a ty marzysz o kołdrze i śnie.

Ostatnie tygodnie były męczarnią dla mojego zdrowia. Mało spałem i zamykałem deadliny, ale adrenalina pobudza i nie myślisz o przyziemnych sprawach. Najważniejszy cel: zrobić wszystko idealnie, byś był szczęśliwy z efektu i spodobało się klientowi. Tak samo było w przypadku portretu do Gosi Baczyńskiej.

Dostaję nagły telefon od Anny Puśleckiej – kobieta huragan – rzecznik prasowy oraz członek rady programowej KTW

-„Mateusz musisz mi pomóc, bo mam idealny pomysł na prezent!”

Pełno pracy, a ja nie wiem czy dam radę i ta jeszcze niepewność w mojej głowie. Jednak pomyślałem, że muszę podołać zadaniu. Anna dała mi wolną rękę i zaufanie. Dzięki temu powstał portret Gosi Baczyńskiej, a zdjęcia z 21 lecia pracy twórczej projektantki trafiły do mediów.

Oto jeden z przykładów, gdzie wy jako twórcy nie możecie się poddawać bądź rezygnować z tak zwanych „szybkich akcji”. Czasami warto poświęcić się pracy by przyniosła wam korzyści.

 

https://www.instagram.com/p/Bmx-NhHBksa/?taken-by=gosiabaczynska_official

(Visited 14 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *