Oto nowa seria, którą przygotowałem dla Was. TOP 5 Fashion movie to zbiór pięciu filmów modowych w danym miesiącu, które zainspirują Was.

Tym razem skupiłem się na tematyce Black & White.

  1. YSL Fall/Winter 2010-11 – prezentacja kolekcji YSL (przed zmianą na Saint Laurent). Autorami filmu jest duet fotografów Inez and Vinoodh. Zapoznajcie się z ich twórczością. Styl ich prac oscyluje wokół seksualności z domieszką pewnego surrealizmu.

2. Lady Gaga – 2017 Coachella Intro

Intro do koncertu piosenkarki Lady Gaga. Energiczny montaż wraz z muzyką tworzy oryginalny przekaz dla odbiorców. W projekcie widać może mało ubrań (albo całkowity ich brak), ale fashion movie nie żyje tylko ubraniami 😉 Autorami tego projektu jest  Ruth Hogben (jedna z moich ulubionych) and Andrea Gelardin.

3. Viktor & Rolf – Flowerbomb

Jak pokazać efemeryczność zapachu? Ta reklama idealnie pokazuję z czym kojarzymy zapach, Dotyk, ulotność i graficzny obraz tych charakterystycznych elementów znajdziemy w tym oto filmie.

4. Consumption – to projekt, gdzie autorzy Warren du Preez & Nick Thorton Jones rozmyślają nad idea konsumpcjonizmu w modzie. Czy istnieje taka granica? Co się stanie kiedy ją przekroczymy? Do projektu zaproszono modelkę o światowej sławie Magdalenę Frąckowiak.

5. Time Capsule – film, który powstał podczas sesji dla W magazine. Autorem pracy jest fotograf Steven Klein (kocham jego świat). Kapsuła czasu opowiada o tym jak chcemy uciec przed nieuniknionym, jak w ostatnim czasie pogrążamy się w walce z upływającym czasem. Klimat i krótka treść daje efekt całkowity.

Mam nadzieję, że moje TOP 5 FASHION MOVIE przypadnie Wam do gustu. Napiszcie mi proszę, jaki  film przypadł Wam do gustu a która praca może szokowała, albo dała do myślenia.

(Visited 120 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *